تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

وزیر بهداشت : سرخس نیازمند افزایش 6برابری تخت بیمارستانی است

  وزير بهداشت:
  سرخس نیازمند افزایش 6برابری تخت بیمارستانی است
  نویسنده : تمدن

  وزیر بهداشت  با اشاره به فعال بودن ۵۰ تخت بیمارستانی در شهرستان سرخس گفت: با توجه به جمعیت سرخس،این شهرستان نیازمند افزایش ۵ تا ۶ برابری تخت های بیمارستانی است. دکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح مرکز درمانی پلی کلینیک شرکت گاز سرخس و مرکز بهداشتی درمانی روستای "کندلی" افزود:از این پس با هماهنگی که با وزارت نفت و شرکت گاز سرخس انجام شده، خدمات درمانی مرکز پلی کلینیک در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.وی افزود: برای تامین کادر درمانی سرخس تلاش می شود. اما جذب نیرو بستگی به تامین بودجه دارد. به گزارش ایسنا،وی اظهار داشت: این شهرستان 100 هزار  نفر جمعیت دارد، اما طی 50 سال گذشته هیچ تخت بیمارستانی به آن اضافه نشده است و تنها دو بیمارستان خیرساز دارد. قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به شرایط شهرستان سرخس، گفت: سرخس نیز با جمعیتی حدود 100 هزار نفر تنها 50 تخت بیمارستانی را در اختیار دارد، اما براساس استانداردها باید به ازای هر 1000 نفر 1.7 تا 2 تخت بیمارستانی در اختیار داشته باشد. وی با تایید کمبود تجهیزات پزشکی و پزشک متخصص در سرخس گفت: وضعیت سلامت مردم قابل مقایسه با هیچ چیزی نیست.لذا باید برای توسعه بهداشت و درمان هزینه کرد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص مشکلات بیمارستان لقمان شهرستان سرخس دستور تهیه تجهیزات آن را داد و افزود: اگر بتوانیم، همین امروز کمبود تجهیزات این بیمارستان را تهیه خواهیم کرد. وی با تاکید بر این که مدیریت بهداشت و درمان در شهرستان سرخس باید واحد باشد و کلینیک تازه تاسیس باید به صورت مکمل با بیمارستان لقمان حکیم به مردم خدمات ارائه دهد اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز همکاری لازم را برای تامین نیروی مورد نیاز برای پیشبرد اهداف این کلینیک خواهد داشت.
  کمبود تخت بیمارستانی
  قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: به نظر من با وجود ارتباط کاری که بین نماینده این شهرستان و آستان قدس وجود داشته این نهاد باید در این شهرستان جبران مافات کند. زیرا لازم است سرخس  از سرمایه اجتماعی نیز برخوردار باشد و مردم آستان قدس را از آن خود بدانند. وی ادامه داد: متاسفانه در این حوزه هزینه نشده است. چرا باید همیشه ما اظهار شرمندگی کنیم .کمی هم باید کسانی که اعتبارات را در اختیار دارند و آن را توزیع می‌کنند خجالت بکشند. وضعیت بهداشت و درمان شهرستان مشهد از سرخس بدتر و وضعیت بهداشت و درمان اطراف تهران نیز از مشهد بدتر است  .زیرا جمعیت افزایش یافته، اما بیمارستان کافی برای آن ها نداریم. قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی در شهر مشهد، گفت: یک میلیون و 250 هزار حاشیه‌نشین در این شهرستان سکونت دارند، اما یک تخت بیمارستانی هم به آن اضافه نشده است. از قدیم تاکنون مشهد تنها دو بیمارستان قائم(عج) و امام رضا(ع) را در اختیار داشت . بیمارستان رضوی هم البته افتتاح شد. وی ادامه داد: برنامه تحول سلامت مسکنی برای حل مشکلات بهداشت و درمان بود، اما باید برای حل کامل این مشکلات سرمایه‌گذاری‌های زیادی طی چند دولت و مجلس صورت گیرد تا  این مسائل حل شود و قطعا سرمایه‌گذاری به صورت قطره‌چکانی دردی را دوا نخواهد کرد. وزیر بهداشت همچنین از بیمارستان 55 تختخوابی لقمان حکیم نیز بازدید کرد.وی از نزدیک نحوه خدمات رسانی به بیماران و امکانات و تجهیزات پزشکی این بیمارستان را بررسی کرد. دکتر هاشمی همچنین با حضور در بخش اورژانس بیمارستان سرخس با تعدادی از بیماران بستری گفت و گو کرد و از نحوه خدمات رسانی و شرایط این مرکز مطلع شد.
  درخواست افزایش تخت
  مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس در گفت و گو با ایرنا گفت: مرکز دی کلینیک سرخس با 32 تخت بیمارستانی و چندین اتاق عمل 380 میلیارد ریال هزینه در بر داشت. دکتر علی بیگی افزود: 'مرکز جامع سلامت کندلی' با هزینه 10میلیارد ریال دیگر طرحی است که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی در سرخس بهره برداری شد. وی ادامه داد: ساختمان این مرکز جامع با امکانات کامل که توسط اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی ساخته شده هفت هزار نفر جمعیت منطقه را زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار داد. دکتر علی بیگی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، شمار مراجعان به بیمارستان لقمان حکیم شش برابر نسبت به گذشته افزایش یافته و در این مدت ضریب اشغال تخت آن از 50 به 90 درصد رسیده است.درخور ذکر است مرکز دی کلینیک درمانی وزارت نفت با زیر بنای 6هزار و ۵۰۰ متر مربع و در سه طبقه با اعتبارات وزارت نفت و با هزینه بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال ساخته شده است.این کلینیک با کاربری بیمارستان ۳۲ تختخوابی ساخته شده است.

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 7 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سرخس ,بیمارستان ,شهرستان ,بهداشت ,بیمارستانی ,مرکز ,شهرستان سرخس ,بیمارستان لقمان ,نیازمند افزایش ,لقمان حکیم ,وزیر بهداشت ,نحوه خدمات رسانی ,ن ,
  وزیر بهداشت : سرخس نیازمند افزایش 6برابری تخت بیمارستانی است

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 4 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55472
 • تعداد مطالب :149693
 • بازدید امروز :625069
 • بازدید داخلی :58267
 • کاربران حاضر :179
 • رباتهای جستجوگر:429
 • همه حاضرین :608

تگ های برتر